

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Open Drain |
| Max Supply Voltage | 27 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Accuracy | 1.5 % |
| Threshold Voltage | 600 mV |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$10.70160
Ext.Price$10.70160
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.70160 | $10.70160 |
| 10 | $10.34294 | $103.42940 |
